ROMAN NĚMEC

BIOGRAFIE

STUDIUM

Pocházím z východočeského železničářského města Česká Třebová. Po studiu ZŠ a ZUŠ v roce 2004 jsem nastoupil na Konzervatoř Jaroslava Ježka, obor hra na trubku. Mým profesorem byl po téměř celou dobu studia pan Jiří Kohák. Zároveň jsem navštěvoval výuku i u dalších trumpetistů (Zdeněk Zahálka, Pavel Husička, Radek Pobořil a František Tomšíček).

Během studií jsem také navštěvoval různé kapely:

Během studií jsem se seznámil s mnoha vynikajícími muzikanty jak z řad profesorů KJJ, tak i studentů, se kterými spolupracuji v profesionálních orchestrech a kapelách.

SKUPINA DVOJICE SKUPINA DVOJICE DVOJICE SKUPINA

KARIÉRA

Jsem členem Big Bandu Felixe Slováčka, se kterým jsem doprovázel české i zahraniční muzikanty a zpěváky. Za všechny lze vyjmenovat Karla Gotta, Helenu Vondráčkovou, Dashu, Jitku Zelenkovou, Annu Julii Slováčkovou, Felixe Slováčka ml., Jana Smigmatora a mnoho dalších. Ze zahraničních interpretů lze zmínit:

Dále působím v kapelách YoYo Band, Michal Prokop & Framus 5, New Time Orchestra Brno, SaxyGirls Big Band Neratovice, Orchestr Hudebního divadla Karlín, Orchestr Městského divadla Kladno a dalších.

Podílel jsem se i na studiových nahrávkách kapel Big Band Felixe Slováčka, Big Band Českého rozhlasu, Vojtěch Dyk & B Side Band, Concept Art Orchestra a dalších.

Od roku 2012 působím jako učitel hry na trubku v ZUŠ Jindřicha Pravečka Lanškroun. Případní zájemci o soukromou výuku se mi můžou ozvat přes kontaktní formulář.